Chybová zpráva

  • Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known ve funkci schok_gallery_block_content() (řádek: 73 v souboru /var/www/cz/schok/valaska/htdocs/sites/all/modules/nautilus_features/schok_gallery/schok_gallery.module).
  • Warning: file_get_contents(http://fotogalerie.schok.cz/gallery-export?tid=2&count=3&is=gallery_export_new): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known ve funkci schok_gallery_block_content() (řádek: 73 v souboru /var/www/cz/schok/valaska/htdocs/sites/all/modules/nautilus_features/schok_gallery/schok_gallery.module).
  • Warning: Invalid argument supplied for foreach() ve funkci schok_gallery_block_content() (řádek: 75 v souboru /var/www/cz/schok/valaska/htdocs/sites/all/modules/nautilus_features/schok_gallery/schok_gallery.module).

Původní valaška

Původní valaška, valašská ovce, nebo prostě jen valaška. Je přímým potomkem ovcí, které již od počátku 14. století přicházely s prvními osadníky na území Beskyd z východněji položených oblastí Karpat. Je hrdá, skromná a otužilá, jako lidé, kteří ji přivedli. Poskytovala svým lidem chutné maso, tučné mléko a dlouhou vlnu. Byla (a dosud je) dobře přizpůsobená k salašnickému způsobu chovu v drsných horských podmínkách. Má neocenitelný historický, kulturní a genetigký význam.

Zaujalo vás něco z toho? Právě jste našli ovečku pro svůj chov :-).

portrét
holky
kluci