Chybová zpráva

  • Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known ve funkci schok_gallery_block_content() (řádek: 73 v souboru /var/www/cz/schok/valaska/htdocs/sites/all/modules/nautilus_features/schok_gallery/schok_gallery.module).
  • Warning: file_get_contents(http://fotogalerie.schok.cz/gallery-export?tid=2&count=3&is=gallery_export_new): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known ve funkci schok_gallery_block_content() (řádek: 73 v souboru /var/www/cz/schok/valaska/htdocs/sites/all/modules/nautilus_features/schok_gallery/schok_gallery.module).
  • Warning: Invalid argument supplied for foreach() ve funkci schok_gallery_block_content() (řádek: 75 v souboru /var/www/cz/schok/valaska/htdocs/sites/all/modules/nautilus_features/schok_gallery/schok_gallery.module).

Otevření naučné stezky

U manželů Křenkových ve Stránském byla otevřena naučná stezka věnovaná valašské ovci. Stezka je dělaná  formou zábavnou, hlavně praktická část, kde si návštěvníci zkouší práci s česačkou, barví vlnu, nebo si něco uplstí. Stezka je určena hlavně rodinám s dětmi, a tak není dlouhá.  Má dohromady asi 1km a vede jen kolem farmy. Začíná v bylinné zahradě, okolo rybníčku, pak dál kolem ohrad, plemeníků, bahnic a jehnic. Následují ostatní zvířata na farmě a kontaktní stáj s poníky a prasátky - zde se mohou návštěvníci pomazlit. Pak se pokračuje pod zastřešenou část, kde je česačka, a možnost si něco uplstit. Vše je popsané, a tak návštěvník může stezkou projít sám, nebo je možnost vyžádat si doprovod s výkladem. Potom se takový zájemce může dozvědět i více, než se vešlo na cedule. Většinou o víkendech paní Křenková něco vyrábí, a tak je k dispozici s radami ohledně zpracování vlny, půjčí i kolovrat a lidé si také mohou vyzkoušet práci na stavu. To má největší úspěch. Na všechno prý dohlíží pastevecký pes :-).

Barvení vlny - gulášová, meruňková a zelí na modro
Pastevecký pes